רגע לפני שמדליקים את הסיגריה: כל הטיפים לעישון במהלך יום העבודה

הרגלי העישון בעבודה מאוד שונים מהרגלי העישון בבית. במהלך העבודה יש משימות שצריך להספיק לעשות, דד לייניים שצריך לעמוד בהם ובוס שמבחין בכל הפסקה שאתם לוקחים. כדי לסגל שגרת עישון במהלך יום העבודה שלא תפגע בה אך גם לא בכם, ריכזנו עבורכם מספר טיפים לעישון במהלך יום העבודה שכדאי לאמץ.

לעשן רק באזורים המוגדרים לכך

בהתאם לחוק מניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון, חל איסור מפורש על עישון במקומות ציבוריים, כאשר מקום העבודה הוא אחד מהמקומות אשר יש מניעה לעשן בהם באופן מוחלט. בהתאם לכך ומתוך דאגה לרווחתם של עובדי ההייטק המעשנים, ישנם אזורים או חדרים ייעודיים לעישון בהם מותר לעשן במהלך יום העבודה. היום כמעט בכל משרד הייטק אפשר למצוא אזורי עישון מוגדרים כחלק מהתנאים המצוינים בהייטק, בנוסף לשכר גבוה ותנאים סוציאליים אחרים. כדי להתרשם מתנאים אלו, תכלו לעיין בטבלאות שכר בהייטק המסווגים לפי תחום העבודה וותק בתחום.

להשתמש באביזרי עישון

לפני שאתם יוצאים ליום עבודה במשרד חשוב לוודא שיש לכם מספיק פילטרים, ריזלות וטבק, ואם אתם לא יודעים לגלגל כדאי להצטייד גם במכונת גלגול. אם אתם מעשנים קנאביס רפואי אפשר להכין מראש ג'וינטים, כך שכל מה שיישאר לכם לעשות בהפסקת העישון זה לעשן אותם. כך תוכלו לייעל את זמן ההפסקה ולעשן בנחת. כמו כן, אם אתם מרגישים שהעישון מקשה על הנשימה שלכם, מומלץ להיעזר באביזרים שיכולים להקל על הנשימה ולעזור לכם לחזור למשרד עם כוחות מחודשים.

להימנע מריחות של עישון

כל מעשן שחוזר למשרד מהפסקת סיגריה מביא איתו עננה של עשן בעלת ריח חזק ולא נעים. כדי להימנע מאי נעימויות כדאי להצטייד בדאורדורנט או מפיץ ריח שאפשר לרסס כדי לטשטש את הריח, ובמסטיק כדי לטשטש את הבל הפה לאחר העישון. המעשנים עצמם לרוב לא ישימו לב לריח הסיגריות שאופף אותם, אך עבור אנשים לא מעשנים מדובר בריח לא נעים שיכול להעיב על יום העבודה, במיוחד אם הם יושבים ליד אדם שזה עתה חזר מהפסקת עישון. כדי להתחשב בכל אנשי המשרד וגם בשביל ההרגשה הטובה שלכם, כדאי לטשטש את הריחות של העישון לפני החזרה למשרד.

 

 

להחזיק קייס ייעודי לאביזרי עישון

כל המעשנים מכירים את הסיטואציה הבאה: פותחים את התיק כדי להוציא את הטבק ואביזרי העישון, אבל מגלים שכל הטבק התפזר בתיק, מה שמצריך לרוקן אותו ולנער אותו היטב. כדי להימנע מסיטואציות כאלו מומלץ להחזיק נרתיק ייעודי לכל אביזרי העישון, עם תאים נפתחים ונסגרים. קייס ייעודי ישמור לכם על הסדר והניקיון בתוך התיק וגם יקל עליכם בעת היציאה להפסקת עישון – כל מה שתצטרכו לקחת זה רק את הקייס, המכיל בתוכו את כל אביזרי העישון הדרושים.

להגדיר מראש זמני הפסקת עישון

מומלץ להגדיר זמני עישון קבועים בהם אתם לוקחים הפסקה ויוצאים לעשן. בשיטה זו תוכלו לבנות שגרת יום עבודה קבועה ואולי אף להפחית את השימוש בסיגריות. אפשר להגדיר יציאה להפסקה כל שעה וחצי – שעתיים, או יציאה להפסקה לאחר השלמת מספר קבוע של משימות. בדרך זו תוכלו לשמור על קצב עבודה אחיד ואפקטיבי בלי לוותר על הרגלי העישון שלכם.

לסיכום

עובדים המעשנים במהלך יום העבודה נתקלים בלא מספר בעיות, החל מלכלוך עקב אביזרי העישון ועד צורך תמידי ועז לעשן. כדי לסגל שגרת עישון אפקטיבית במהלך יום העבודה, מומלץ להשתמש באביזרי עישון מתאימים, להחזיק קייס ייעודי לאביזרי העישון, להגדיר מראש זמנים של יציאה לעישון וכן לעשן רק באזורים המיועדים לכך. אלה יעזרו לכם להעביר את יום העבודה בקלות, מבלי לוותר על התנאים שלכם ומבלי שהעישון יפגע בשגרת העבודה שלכם.

נגישות