העישון מקשה לכם על הנשימה? אביזרים מומלצים שעשויים להקל על הנשימה

ההתמכרות לעישון היא אחת מההתמכרויות הקשות ביותר, וזאת בשל ההשפעה הדרמטית של עישון על הבריאות ובייחוד על הריאות, גם כאשר מדובר בעישון  פסיבי. למעשה, הסיכוי של מעשנים לפתח מחלות הקשורות בדרכי הנשימה הוא כפול מאשר אדם שאינו מעשן, כאשר רבים מקרב המעשנים מתקשים לבצע פעולות בסיסיות כמו למשל ריצה בשל קשיי נשימה שמתרחשים על רקע של עשן רעיל המורכב מתחמוצת פחמן אשר חודרת למערכת הנשימה ונקשרת להמוגלובין. המוגלובין הן כדוריות דם אדומיות המשפיעות על ריכוז החמצן ועל כן כאשר נמנע הקשר בין ההמוגלובין לבין הכדוריות האדומות, נמנעת העברה של חמצן לרקמות. אם גם אתם כמעשנים סובלים מבעיות נשימה, זה הזמן להכיר את כל האביזרים שיכולים להקל על הנשימה ובהתאם לכך לשפר באופן משמעותי את איכות חייכם. מהם? להלן סקירה מיוחדת:

מנורת מלח

מנורת מלח הוא מכשיר שעוזר לאנשים שסובלים מבעיות בנשימה ובייחוד למעשנים היא מנורת מלח. מנורת מלח היא מנורה איכותית העשויה מגביש מלח אשר בזמן שהוא דולק פולט יוניים שלילים שמנקים את האוויר מחיידקים כמו גם יכולים לתרום לפתיחת מעברי האוויר בעקבות ריכוז גבוה של מלחים הנפלטים לאוויר ויוצרים תחושה של הקלה, בייחוד בקרב מעשנים שסובלים מבעיות נשימה כמו גם שיעולים שנוצרים בעקבות הצטברות של עשן בריאות.

אידוי שמן אקליפטוס

שמן אקליפטוס נחשב לאחד מהשמנים האתריים הנמכרים ביותר, וזאת בשל הסגולות הבריאותיות המיוחסות לו. שמן זה הינו שמן אנטי בקטריאלי כמו גם אנטי דלקתי. מאחר והוא שמן מחטא, נהוג להשתמש בו לא רק באמצעות מבער אלא גם באמצעות מריחה על הגוף, מתוך מטרה ליצור תחושת הקלה כאשר מופעים  חתכים או כווית. יחד עם זאת, הוא מומלץ גם למעשנים שרוצים ליצור הקלה בבעיות הנשימה מאחר והוא מקל על הגודש כמו גם מאפשר לסלק את הליחה שמצטברת כתוצאה מעישון, ללא תופעות לוואי. באמצעות אידוי של השמן במכשיר אידוי ניתן ליצור הקלה משמעותית ולכן מומלץ להציב אותו בחדר השינה או על שולחן העבודה, לטובת מיצוי מלא של השמן והסגולות המיוחסות לו.

העישון מקשה לכם על הנשימה? אביזרים מומלצים שעשויים להקל על הנשימה

מכשיר אדים קרים

שימוש במכשיר אדים קרים מהווה דרך מצוינת לפתיחה של מעברי האוויר וסילוק הרעלים, וזאת בשל היותו מכשיר המאפשר לשמור על רמות לחות גבוהות בחדר ובהתאם לכך להקל על קשיי נשימה שנגמרים כתוצאה מחשיפה לעשן הסיגריות באופן קבוע, בין אם אתם מעשנים או חשופים לעשן כמעשנים פסיביים. יחד עם זאת, חשוב מאוד להחליף את המים המצויים בתוך המכשיר באופן יומיומי מאחר ובתוך המים עלולים לשגשג חיידקים שמתרבים בתוך מים עומדים.

פלסטר לאף

פלסטר לאף הוא פיתוח ייחודי שמאפשר להקל על הנשימה באמצעות הרחבה של מערות האף, ללא כאב וללא תופעות לוואי. את הפלסטר מדביקים על האף לפני השינה אולם חשוב להקפיד ולהסיר אותו עד ל-12 שעות, מאחר והוא עלול לגרות את העור. פלסטר לאף הוא מוצר חדשני שיכול מאוד לסייע לכם להתמודד עם בעיות נשימה וזאת בשל העובדה כי הוא נבדק דרמטולוגית ונמצא כבעל השפעה חיובית לא רק על הקלה בבעיות נשימה אלא גם מסייע לטובת הפחתת נחירות.

לסיכום

ניתן ואף רצוי להיעזר בסקירה אותה הצגנו לכם לטובת התמודדות עם בעיות נשימה שנוצרו בעקבות עישון. זכרו כי ההתמכרות הזו משפיעה לא רק על הבריאות שלכם ושל הסובבים שלכם, ועל כן מעבר לשימוש באביזרים זה הזמן לקבל סיוע ותמיכה לטובת גמילה והפחתת תדירות העישון, כחלק ממטרה של שמירה על הבריאות שלכם ושל הסובבים שלכם שחשופים לעשן ומושפעים ממנו לא פחות מכם.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות