איך להעלים ריח של סיגריות ברכב?

אז נכון שסיגריות אינן בריאות, נכון שסיגריות אינן מומלצות ונכן שסיגריות לא סביבתיות, אך יחד עם זאת אנשים רבים עדיין כן מעשנים, ואם לא בבית אז בחצר ואם לא בחצר אז ברכב, ומי שמעשן ברכב יודע עד כמה זה כיף לעשן תוך כדי נהיגה, אך גם יודע עד כמה זה הורס את החוויה של שאר השוהים ברכב, ולו כי הריח של הסיגריות נתפס בריפוד וקשה ביותר להסירו, וגם אוורור של כמה שעות אינו מרפה מהריח המעיק. אז כיצד בכל זאת מעלימים ריח של סיגריות? להלן כמה תרופות סבתא שגם סבא היה ממהר לנסות:

קפה מול סיגריה

כידוע ברכב שכור אסור לעשן ועל כן אם חטאתם, משמע אם שכרתם רכב בארץ וכן עישנתם בו, מוטב לדעת שיש כמה טריקים שעשויים להציל מקנס כספי. סקרנים? אחד הפתרונות המפתיעים הנו קפה, אך אל תתבלבלו שהכוונה היא גם לעשן ברכב וגם לשפוך בו קפה, אלא הכוונה היא לקחת פילטרים לא משומשים ולהניח במרחב הפתוח ברכב, כך שהם יספגו את הריחות הרעים. מה עוד יודע לספוג ריח של סיגריות? גוש של פחם, כך שאם יש לכם קמין בבית שמייצר גושי פחם, העבירו חלק לקערה והניחו ברכב, אך רק תוודאו שהפחם אינו מתפזר ומוסיף רובד בעיתי משלו.

חומץ לבן ובזיליקום

שומעים על חומץ לבן ובזיליקום וישר חושבים על סלט? ובכן במקרה זה מדובר בשני פתרונות שונים עבור טיפול בריח מטריד של סיגריות, כזה שנטמע בריפוד של הרכב. מה עושים? את הבזיליקום מניחים על נייר עיתון מתחת לכיסא הנהג ופשוט מאפשרים לו להתייבש ותוך כדי לספוג את ריחות הסיגריה, ועם החומץ מרטיבים מגבות שמצויות בקופסאות פלסטיק קטנות, אותן מפזרים בכמה מוקדים ברכב, גם כן על מנת לספוג את הריחות.

סודה לשתייה

מחפשים מענה שהוא יותר אקטיבי ושאינו רק סופג ריחות מרחוק? תפזרו סודה לשתייה על גבי הריפוד, חכו מספר שעות ותשאבו את המשטחים עם שואב אבק. כך גם הריח ייעלם וגם על הדרך ניקיתם היטב מאבק. כמו כן, אם יש לכם ברכב כתמים, ערבבו סודה לשתייה עם חומץ ותנקו. מדובר בשילוב אפקטיבי ולעומת שאר חומרי הניקיון הסטנדרטיים הוא אינו נחשב רעיל.

לא משאירים לריח סיכוי!

לא מאמינים בתרופות סבתא ואפילו לא מוכנים לתת להן הזדמנות? תעקבו אחר התרחיש הבא: החליפו את הפילטר של מזגן, תשאבו היטב את הרכב, תנקו בהזרקה ויניקה את המושבים והשטיחים, תרססו בחומר חיטוי, תחטאו בקיטור את מערכת האוויר – או בקיצור תמסרו את הרכב לניקוי מקיף ומקצועי שבקיא בנישה של נטרול ריחות. נשמע כמו הוצאה יקרה והשקעה מרובה של זמן? פשוט אל תעשנו ברכב, ובטח אם הוא אינו שייך לכם.

נגישות