סטייק פורטרהאוס וכבד אווז – אלה הנתחים שאתם חייבים במסיבת הברביקיו הקרובה שלכם

אם אתם מפיקים אירוע על האש ומזמינים אורחים, אנחנו ממליצים לכם לנסות את הנתחים הבאים. אילו נתחים יהפכו את הברביקיו שלכם למושלם? מתחילים.

סטייק פורטרהאוס

הנה נתח מושלם לעל האש שאתם פשוט חייבים לנסות בפיקניק הבא שלכם. סטייק פורטרהאוס הוא נתח מעולה המורכב משילוב של פילה וסינטה שבניהם מפרידה עצם מקשרת שמהווה 20% מהמשקל של הנתח. השילוב בין הפילה לסינטה הוא זה שמעניק לנתח הזה את המיוחדות שלו, מפני שמצד אחד הפילה רך מאד ומצד שני הסינטה מלאה בטעמים בשריים יוצאי דופן.

אז איך נכין את הפורטסהוס על האש? אם הנתח שלכם לא עבה מאד תוכלו לצלות אותו בשמחה על הגריל. אנחנו ממליצים על מידת עשייה מדיום, אך כמובן שזה יכול להשתנות בהתאם לטעם וההרגלים שלכם.

כבד אווז

כבד אווז הוא מאכל יוקרתי ששמור לאורחים מיוחדים מאד. אז מדובר פשוט במעדן שמכיל מגוון רחב של טעמים שאתם פשוט לא תוכלו להישאר אדישים אליהם. מכיוון מדובר בנתח שומני מאד מומלץ להכין אותו על שיפודים ייעודיים על מנת שלא יתפרק במהלך העשייה. צריבה קלה וזה הכל, אנחנו לא רוצים שהוא יאבד מהטעמים המיוחדים שלו.

שייטל

מי שמבין בנתחים של בשר מכנה את השייטל כמלך הסטייקים החדש, ולא בכדי. מדובר בנתח דל שומן שמכיל מגוון רחב של טעמים והוא יוצא פשוט מושלם על האש. הוא מגיע מהחלק האחורי של הפרה והוא נחשב לרך למדי. אם תצלו אותו על הגריל תקבלו נתח רך עם גוון מעושן, האמינו לנו שאתם לא תוכלו להפסיק לאכול אותו. מה לגבי רמת העשייה של השייטל? אנחנו תמיד נמליץ על מדיום רייר על מנת לנצל את הטעמים והוויטמינים שהנתח הזה מכיל.

 

 

שקדי עגל

שקדי עגל הם נתח בשר בעל מרקם שהוא לא פחות ממושלם. הטעם של שקדי העגל הוא עשיר מאד והיתרון הגדול של הנתח הזה בא לידי ביטוי בכך שניתן להכין אותו בקלות ובמהירות. בישראל תוכלו למצוא את שקדי העגל בשמם המקביל שנקרא חליוואת' והוא מגיע בשני סוגים. הסוג הראשון הוא שקדים המגיעים מבלוטת הטימוס והשני והנפוץ ביותר הוא שקדים שמגיעים מבלוטת הפנקריאס שבאזור הלבלב.

אז איך תכינו את שקדי העגל? ראשית אתם צריכים לנקות אותם משאריות השומן והלכלוך. לאחר מכן, שפדו אותם על שיפודים וצלו אותם על הגריל. פזרו מעט מלח ופלפל ואתם בדרך למנה המושלמת. חשוב לשמן היטב את הרשת של הגריל על מנת שהשקדים לא ידבקו אליה.

טומהוק

טומהוק הוא למעשה הנתח של כל הנתחים, מדובר בנתח עצום בגודלו עם עצם עבה וארוכה שמקיפה אותו. המרקם של הטומהוק הוא חמאתי למדי והוא עשיר במגוון רחב של טעמים מעניינים. השומן שמוחזק בצמוד לעצם שלו תורם לטעם המופלא של הנתח הזה ואין לנו ספק שאתם חייבים לשלב אותו בעל האש הבא. אז איך מכינים את הטומהוק על האש? מחכים שהגריל יהיה סופר לוהט וצורבים אותו למשך 4 דקות בכל צד, לא יותר מזה.

אין על האש בלי מוזיקה טובה

אם אתם רוצים באמת שהעל האש שלכם יהיה מושלם, אנחנו ממליצים לכם לשלב בו מוזיקה מעולה על ידי רדיו לייב מעולה. כדאי לארגן מוזיקה טובה ולהשלמת האווירה לשים רדיו או להכין פלייליסט שיתנגן ברקע, אנחנו בטוחים שהאורחים שלכם לא ישכחו את האירוע הזה.

לסיכום

אם אתם רוצים להרים על האש מושלם אנחנו ממליצים לכם לנסות את הנתחים שסקרנו במאמר זה. להשלמת האווירה, מומלץ כמובן להשמיע מוזיקה טובה ברקע.

נגישות