האם יש דרך לשקם קמטים בעקבות עישון?

ידוע שעישון אינו בריא לבריאות וידוע שעישון ממכר ומפריע במגוון מישורים, אך בין היתר גם ידוע שהעישון מזיק באופן ניכר לגמישות עור הפנים, כך שבקלות ניתן לזהות אדם שהוא מעשן כבד – פשוט כי עור הפנים שלו מציג מראה הרבה יותר מבוגר. מראה של מעשן כבד מכיל קמטים בלסת התחתונה, בלחיים ובצדי העיניים, ובאופן כללי המרקם של העור הופך לגס וחסר ברק, כאשר כתמי עור הם רק תוספת נחמדה. מכאן שטוב לדעת שממש כפי שאפשרי לחדול לעשן, כך גם אפשרי לשקם את עור הפנים.

איבוד ויטמינים לצד השלמה

כאשר מעשנים העור נהיה דק, יבש ובעל מראה "שביר". כמו כן, העישון פוגע בוויטמין A (אחראי על חלוקת וקצב התחדשות התאים), בוויטמין C (מסייע בשמירת הלחות וביצירת קולגן – חלבון חשוב ביותר) ובחלבון אלסטין (אחראי על גמישות מרקם העור). מכאן שאחד הסממנים של מעשנים כבדים נוגע לפגיעה בגמישות העור ועל כן טוב להכיר שקולגן יש לא רק בגוף, אלא ניתן לצרוך אותו גם באמצעות אבקה, ופה נציין לטובה את התוסף קולגןפלוס.

אבקת קולגן

הסוד שמאחורי תוספת קולגן נעוץ בעובדה שהוא מכיל כ30% מסך החלבונים שקיימים בגוף, ועל כן באמצעות תוספת מלאכותית זוכים להחזיר לגוף מאגרים חשובים, כאשר האבקה (מיועדת לבליעה נוחה) אינה רק מחזירה לגוף מאגרים שהעישון דילל, אלא בין היתר גם מעודדת את הגוף לייצר קולגן באופן עצמאי, כך שכל עוד צורכים אבקת קולגן באופן תדיר, המראה של העור חוזר להיות רענן וצעיר, ובין היתר נהנים מיתרונות משלימים – העצמות והציפורניים מתחזקות, השיער נראה יותר חיוני, כאבי הפרקים נחלשים וכדומה.

חידוש תאי העור

לצד נטילה של חומרים משלימים, גם אידאלי לפעול למען התחדשות העור, ועל כן רצוי לסייע לתאים המתים להתקלף. כיצד? ניתן להגיע למכונים שמתעסקים בכך וניתן לרכוש מוצרים ייעודיים שמורחים בערב באופן עצמאי, כאשר גם בנישה זו טוב לדעת שקיימים קרמים שמכילים מגבירי לחות, משמע הטיפול עשוי להטיב בשני המישורים.

ויטמין C

מעשנים כבדים פוגעים בספיגה הטבעית של ויטמין C ועל כן מוטב להכיר סרומים שמבוססים על הוויטמין, אך פה מוטב להעדיף רק את הסוגים האיכותיים שנמכרים במכוני הקוסמטיקה ולא להתפתות לכל סוג אקראי שנמכר ברשתות. לצד ויטמין C , טוב לדעת שמומלץ לשתות תה ירוק, וזאת כי הוא נוגד חמצון ומעניק פעולה משלימה – מדכא אנזים שאחראי על פירוק הקולגן. מכאן שמוצרי לחות שמכילים אחוז גבוה של תה ירוק, נחשבים הרבה יותר איכותיים.

פעולות פשוטות לצד בחירות מושכלות

לסיכום נציין שמוטב לא לעשן, אך אם כבר כן מעשנים, או אם פשוט נגמלים ומבקשים לטפל בישורת האחרונה, טוב לדעת שישנן מספר פעולות פשוטות שיחזירו לעור את החיוניות והגמישות, כאשר תמיד רצוי לבחון חברות ומתחרים ולוודא שנצמדים למוצרים המובילים.

נגישות