5 רעיונות לעיצוב פינת עישון

עישון סיגריות הפך בעשורים האחרונים להרגל רע שיש להיפטר ממנו, בעוד שעל חפיסות הסיגריות כתובות אזהרות רבות בנוגע לנזקים שמסב העישון, בזמן שתמונות שאינן מחמיאות: נמצאות על החפיסות. זאת על מנת להרתיע ולהזהיר מהשפעות  הניקוטין. ובכל זאת, יש אנשים שעדיין לא נפטרו מן ההרגל, והם מחפשים פינות עישון נעימות למראה בהן יעשנו את הסיגריה הנחוצה ואף ישתו קפה.

פינות עישון – נודעו לאפשר למעשנים מרחב נעים ומצויד לעישון, ללא לכלוך או פסולת. בכך אפשר לאפשר מרחב למעשנים שלא יפגע שמי שרוצה לנשום אוויר נקי. את הפינות מקימים בסמוך לבתי קפה ומסעדות, בקרב מוסדות ציבוריים, משרדים, כמו גם בשדות תעופה ובשאר חללים שהוקצו עבור מעשנים. אז כיצד אפשר לעצב פינה נוחה ונעימה עבור חובבי הסיגריות. הנה 5 רעיונות מצוינים:

פינת-עישון

פינה מעוצבת בסגנון תעשייתי

פינות העישון המוכרות, רובן מעוצבות בסגנון תעשייתי, שכולל מעין מחסה קטן עשוי אלומיניום מתחתיו אפשר לשלב: ספסלי אלומיניום נוחים, ומגוון מאפרות המתאימות לחלל הנגיש. כדי לעצב פינה כזאת, אפשר לבחור מאפרות באתר צהלש. מדובר על אתר בו ניתן לרכוש מאפרות עומדות, פחים משולבים במאפרות, פחים למקומות ציבוריים, מפארה עם פח מנירוסטה ועוד.

פינה צבעונית בסגנון אורבאני

כאשר אנו נמצאים במרחבים ציבוריים – בעיקר בכאלה שנראים מטופחים ונעימים למראה – כדאי שנעצב פינות עישון ססגוניות שמתכתבות בצורה נכונה עם שאר הפריטים במרחב. בכך למשל, לצד בית קפה אורבאני אפשר לעצב פינת עישון צבעונית, עם שלטים ססגוניים בהן משפטים על עישון, כמו גם כסאות בסגנון פרובנס בגווני פסטל, שולחנות קטנים ומאפרות מעוצבות. בפינה זאת אפשר להציב מאפרות קרמיקה בגוונים שונים שיונחו במקום ויספקו נוחות למעשנים.

פינה בביצוב כפרי

במרחב הכפרי בו אוויר צח, בעלי חיים, מסלולי טיול ונחלים – רצוי לא לעשן בכלל. בזמן שאם תרצו שהמים הטבע והמרחב לא יזוהם על ידי מטיילים, רצוי לשלב במקום פחים ומאפרות מתאימות. כיום אפשר לעצב במרחב הכפרי פינות עישון שנראות כמו תחנת אוטובוס, עשוית עץ עם פח ומאפרות משולבים בחומרי עץ. עוד יש לבחור ספסלים וכסאות מתאימים למעשנים.

מתחם נפרד ומעוצב

בבתי קפה, פאבים ומועדונים, כבר מזמן נאסר לעשן, כאשר בכך ניתן להבחין בחלל שקוף ואטום בו יושבים המעשנים. בחלל כזה אפשר לסדר לאונג' מעוצב בסגנון מודרני  עם מערכות ישיבה נוחות, מאפרות זכוכית כבדות, פחי נירוסטה מעוצבים, עיתונים ואף פינת קפה. אם תשקיעו בפינת עישון יפה ומעוצבת – המרחב בו ימצאו מעשנים יראה מושך ונוח – כך שהוא לא יבלוט בצורה מכוערת ובוטה במרחב.

נגישות