משקיעים בעתיד שלנו: הכירו את עמותת אחינועם בראשות איל, רפי משה אדרעי אשר פועלת למען הנוער בישראל

אם גם אתם מחפשים השראה לעשייה יוצאת מן הכלל אין ספק שאתם חייבים להכיר את הסיפורים של אלו שהחליטו להפוך את העשייה והנתינה לדרך חיים של ממש. לא חסרים כאלו וכל אחד יכול להתחבר לסיפור אחר לפי מה שמאפיין אותו, אבל אין ספק שהסיפור של עמותת אחינועם הוא מיוחד ביותר. מדובר למעשה על עמותה ששמה לה למטרה לאפשר לבני הנוער בישראל מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל נקודת פתיחה שווה ממש כמו כולם. זה הזמן להכיר את הסיפור של שלושה אחים שהחליטו להפוך את הנתינה והעשייה למען האחר לדרך חיים של ממש.

הדרך של משפחת אדרעי לעשייה חברתית

משה, איל ורפי אדרעי מעמותת אחינועם פועלים אומנם דרך העמותה רק מ-2018, אבל כמובן שהדרך והעשייה התחילה עוד הרבה לפני. מגיל צעיר גדלו האחים על ערכים של נתינה, ערבות הדדית, עזרה לאחר וסולידריות. אלו הם דברים שמניעים לעשייה וזה משהו שבהחלט אפשר היה לראות גם בנערותם. ואם יש מאורע אחד מכונן שגרם לאחים להבין שחייבים לפעול למען שוויון חברתי הרי שמדובר על גלי העלייה מאתיופיה במהלך השנים. כפי שנראה בהמשך, החיבור המיוחד לקהילה גם בא לידי ביטוי בפעילות העמותה כיום.

איל אדרעי, רפי אדרעי, משה אדרעי – כל אחד משלושת האחים עבר שירות משמעותי בצה״ל. ברבות הימים הפכו לאנשי עסקים מצליחים בארץ ובעולם. בשנת 2018 כאמור החליטו להקים את עמותת אחינועם והשאר היסטוריה.

על פעילויות העמותה

עמותת אחינועם פועלת בכמה מישורים במקביל כאשר המטרה היא כמובן לאפשר שוויון הזדמנויות מלא בין בני ובנות נוער בישראל. הנה כמה מהדרכים בהן זה נעשה.

 

 

תכניות ליווי צמוד ארוכות טווח:

כאן מדובר למעשה על תכניות ייחודיות לטווח הרחוק. במסגרת התוכנית מאתרים בני ובנות נוער שנפלו בין הכיסאות של הרווחה בישראל ולא זוכים לטיפול הולם. הם מקבלים סיוע והכוונה מחונכים, עזרה בלימודים, הכנה לקראת שירות צבאי, סיוע למשפחה ועוד. מרבית התכניות נמשכות גם אחרי התיכון דרך השירות הצבאי ולאחר מכן בחיים הבוגרים עם סיוע בלימודים והשתלבות בשוק העבודה.

תוכנית המלגות:

במהלך פעילותה השוטפת מקפידה עמותת אחינועם לחלק מענקים על בסיס קבוע. הכספים מגיעים לבני נוער ומשפחותיהם. בין היתר המלגות משמשות לחוגים, עזרה בלימודים, ליווי סוציאלי, רכישת ציוד מחשבים ולימודים ועוד.

פיתוח פריפריאלי:

חלק משמעותי ביותר מהפעילות של העמותה. מדובר על ליווי מלא של אזורים שלמים ברחבי הארץ בשיתוף פעולה עם גורמים מקומיים. חניכה של תכניות ליווי, איתור בני נוער בסיכון שזקוקים לעזרה, שיפוץ ובניית מרכזים קהילתיים.

תוכנית ההכנה לצה"ל לבני העדה האתיופית

כפי שאמרנו קודם לכן, איל אדרעי הבין מגיל צעיר את החשיבות של תמיכה בעדה האתיופית בישראל. גם משה אדרעי מדבר על הנושא החשוב הזה לא אחת אחת ונראה כי האחים מדגישים את העיוותים ההיסטוריים שנעשו עם העליות השונות. בדיוק בגלל זה העמותה שמה דגש מיוחד על הנושא ותוכנית ההכנה לצה"ל היא דוגמה נפלאה. במסגרת התוכנית מקבלים בני ובנות נוער מגיל 16 ומעלה ליווי צמוד והכנה לשירות הצבאי כולל ליווי מלא וסיוע במהלכו.

לסיכום

עמותת אחינועם עושה משהו מיוחד בלי ספק בנוף שלנו. העשייה שלה יודעת להתמקד בשכבות באוכלוסייה שלא זוכות להזדמנות אמיתית ומציעה בהרבה מקרים תיקון של ממש. הסיפור של העמותה ושל האחים בהחלט מהווה השראה לכולנו.

נגישות