בעלי מועדון ואין לכם ספק אינטרנט? כך תבחרו ספק מקצועי!

בעלי מועדון צריכים לדאוג לפרטים רבים לשם הצלחתו ועבור תפקודו השוטף התקין. אם אין במועדון עדיין חיבור אינטרנט, זה הוא פרט נוסף, שכדאי לכם שלא לדלג עליו. בכדי לבחור ספק אינטרנט מקצועי עבור המועדון שלכם, מומלץ לעבור על ה"צ'קליסט" הבא:

לזהות ולהגדיר את הצרכים

אם לא תגדירו לעצמכם מה בדיוק אתם מחפשים, איך תמצאו? כמו בכל תהליך בחירת ספקים מקצועי, מומלץ להתחיל בחירת ספק אינטרנט מהגדרת דרישות מסודרת. אתם זקוקים לאינטרנט קווי, כנראה גם לאינטרנט אלחוטי, לשרות ותמיכה ברמה גבוהה ואולי גם לשירותים משלימים נוספים. חלק מדברים אלה, ניתן אף להגדיר במספרים מדויקים (כמו מהירויות חיבור לאינטרנט). מהן דרישות המינימום שלכם? מה הייתם עוד רוצים מעבר לכך? וכמה תהיו מוכנים לשלם עבור זאת? אגב, בתור ספק  itc (ואחרים) מציעים אחד משני סוגי שירותי חיבור לאינטרנט, או שניהם ביחד: "ספק אינטרנט" וגם "ספק תשתית". במקרה של ITC, מדובר על שני השירותים ביחד.

מה זמין כפתרון עבורכם?

כעת מגיע השלב של חיפוש לגבי הספקים השונים ומה שהם מציעים. ניתן לברר זאת באופן ראשוני, דרך אתרי הספקים. מעבר לכך, תוכלו לקבל מידע נוסף בשיחה איתם – דבר שאולי כדאי לעשות לאחר גיבוש רשימת ספקים ראשונית. רשימה כזו ומעבר על האתרים, באופן טבעי יביאו לסינון מסוים של הרשימה. כך תחסכו לעצמכם שיחות בירור מיותרות. צמצום הרשימה, יגיע כנראה גם בעקבות חיפוש על הספקים השונים, בכדי להעריך ולדרג אותם מבחינת מוניטין ואמינות. הערכה זו אינה פשוטה, מאחר שחוות דעת רבות אינן אובייקטיביות. ככל שתצליחו להשיג מידע כזה ממקורות אמינים עליכם, דוגמת קולגות או חברים, כך תוכלו לקבל החלטות בצורה יותר טובה.

בעלי מועדון ואין לכם ספק אינטרנט? כך תבחרו ספק מקצועי!

מה עוד מציעים הספקים?

שימו לב, שספקי אינטרנט מציעים פעמים רבות לא רק חיבור לרשת האינטרנט. לעתים, יש להם שירותים משלימים נוספים, מעניינים ושימושיים. אלה עשויים להתאים לכם, גם בפני עצמם וגם מבחינת שיקול של צמצום מספר הספקים שאיתם עובדים. לשם הדוגמה, ספקית אינטרנט  itc בולטת בתחום החיבור לאינטרנט, אך מציעה גם מעטפת רחבה של שירותי תקשורת, מקצה לקצה. אלה כוללים בין השאר, הקמה, שדרוג ותחזוקה של תשתיות רשת עסקית עבורכם וכן שירותים מנוהלים עבור רשת פרטית בין סניפים שונים (במידה ויש לכם). ITC מציעה גם הקמת רשת אלחוטית מהירה, מאובטחת ובאיכות גבוהה. היא מסייעת בתכנון הרשת, התקנתה ותמיכה שוטפת בשימוש בה. תוכלו להשתמש ברשת זו, גם עבורכם וגם עבור לקוחותיכם ואף לאסוף לידים מהלקוחות (באמצעות דף נחיתה מיוחד).

השוואה יסודית

בסופו של דבר, תצטרכו להשוות בין הספקים השונים והחבילות השונות שהם מציעים. כמובן, גם היבט המחיר ייכנס כאן לתמונה. לעתים, שיקול שעשוי לסייע לבחור, הוא שירות ספציפי שדרוש לכם ולא כל ספק מציע. למשל, Itc ספק אינטרנט שמציע שימוש בכתובת IP קבועה, במהירויות של 100, 200 ו-500 מגה, ללא צורך בחייגן. הדבר דרוש לעתים, עבור מטרות טכניות מסוגים שונים, דוגמת שיתוף מדפסת רשת, יצירת שרת מחשב פרטי, שליטה מרחוק על מצלמות אבטחה או הוספת נתב לרשת.

דירוג ובחירה מחושבת

דירוג רשימת הספקים יסייע לכם לבחור מביניהם, את הספק שמתאים לכם ביותר. ייתכן שתרצו לבצע את הדרוג באופנים שונים – לפי המחיר, לפי המוניטין או בכל גישה אחרת, לפי מה שחשוב לכם במיוחד.

לסיכום

בחירה טובה בספק אינטרנט מקצועי, תתרום הן לבעלי המועדון והן לחברים בו.

נגישות